Říkáš si, že by to chtělo se sebou něco udělat, ale zároveň pochybuješ o tom, jestli to nebude moc drahé a má to vůbec smysl. Možná se ptáš: „Kolik stojí kouč? A proč se vyplatí investovat do seberozvoje?“

Podle mého názoru se o investování do seberozvoje moc nemluví, ačkoliv by to měl zvážit každý z nás. Je to jediná investice, kterou nám nikdo nevezme a inflace je na ni krátká.

Co jiného dokáže navíc proměnit stres za klid, strachy za radost nebo čas strávený prací za větší životní rovnováhu? V konečném důsledku nám seberozvoj přináší nejen šťastnější život, ale taky umožní zvýšit naše příjmy při menším úsilí.

Dle mé osobní zkušenosti se jedná o zásadní startovní můstek na cestě k finanční nezávislosti a celkové životní svobodě. O mém příběhu se můžeš dozvědět více na stránce O mně.

Navíc díky tomu, že do sebe zainvestuješ, koupíš si kurz nebo zaplatíš kouče, svých vytoužených cílů dosáhneš mnohem dříve a ušetříš si některé možná bolestivé zkušenosti.

Šťastnější totiž můžeš být hned, ne až jednou.

Co to je seberozvoj? A co ti investice do seberozvoje přinese?

Co to ale je seberozvoj? Proč se investice do seberozvoje vyplatí?

Díky seberozvoji nebo také osobnímu rozvoji rozvíjíme své dovednosti, schopnosti a celkový potenciál. Roste naše osobnost, což nás posouvá k většímu sebevědomí, spokojenosti a úspěchu v životě. Co to znamená konkrétněji?

  • Zvýšíš své sebeuvědomění a sebedůvěru tím, že poznáš své silné i slabé stránky, přesvědčení a hodnoty a zjistíš, co vlastně chceš.
  • Ovládneš svůj stres, namísto aby ovládal tebe. Zjistíš, že nejde o život a uleví se ti psychicky i fyzicky.
  • Předejdeš vyhoření, naučíš se zdravější návyky a zlepšíš svůj životní styl
  • Nastavíš si v životě větší rovnováhu a celkově rozkveteš
  • Vyřešíš své problémy tím, že získáš nadhled, nové nástroje a techniky a také lépe porozumíš svým emocím.
  • Zefektivníš svou produktivitu tím, že si lépe rozvrhneš svůj čas, zlepšíš organizační schopnosti a nastavíš větší rovnováhu.
  • Zkvalitníš své vztahy tím, že lépe porozumíš druhým lidem, a naučíš se, jak naslouchat a konstruktivně komunikovat.
  • Posuneš své kariérní vyhlídky tím, že odhalíš svůj potenciál a nalezneš smysl v tom, co děláš.
  • Zaměříš se na své priority, začneš rozvíjet efektivněji a tvůj život se bude zlepšovat rychleji tím, že si nastavíš zdravá očekávání a půjdeš za tím, co chceš dosáhnout.

Jak začít se dočteš v mém článku Jak začít se seberozvojem? 7 tipů, jak se v tom neztratit.

Seberozvoj by měl být důležitou součástí života každého z nás. Obzvlášť v dnešním turbulentním světě, kdy to, co platí dnes, nemusí platit zítra a stres způsobený nejen vysokými nároky nás bombarduje ze všech stran. 

Tak jako pečujeme o své tělo, chodíme na masáž, ke kadeřníkovi nebo na dentální hygienu, se vyplatí dopřát péči i své mysli.

Kolik stojí kouč jako průvodce seberozvojem?

Kolik stojí kouč jako průvodce seberozvojem?

Právě proto vstupuje do hry kouč, který může být skvělým partnerem na cestě k osobnímu růstu. Je to odborník, který má nejen znalosti, ale taky své postupy vyzkoušel nejdřív sám na sobě a na dalších klientech. 

Je takovým průvodcem, který klienta vede jeho vlastní cestou k uvědomění jeho potenciálu a dosažení toho, co chce. Pomáhá mu prostřednictvím rozhovoru lépe pochopit vlastním cíle i vnitřní motivaci. Více o tom, jak to probíhá, se dozvíš v článku Co čekat od koučinku? 7 bodů, které potřebuješ vědět.

K dlouhodobě udržitelným změnám doporučuji pravidelné koučování. Se svými klienty se obvykle potkávám jednou za 14 dní po dobu několika měsíců.

A kolik stojí kouč? Jedna schůzka může dle tématu trvat mezi 45 minutami až třemi hodinami a stojí od 700Kč do desítek tisíc. Já nabízím setkání v délce 90 minut za cenu 1.500 Kč v rámci balíčku tří nebo pěti setkání. Úvodní seznamovací schůzka je zdarma. Více najdeš na mé stránce Cena & Kontakt.

Z pozice kouče i klienta kouče můžu říct, že se investovat do seberozvoje skutečně vyplatí!

O mně

Jmenuji se Denisa a své klienty vedu k zažehnutí jiskry a úspěchu v životě.

Věřím, že život není od toho, abychom ho přežili, ale spíš si ho užili. Důležité při tom podle mě je dostat všudypřítomný stres pod kontrolu dřív, než začne kontrolovat nás.

Začít můžeš hned a zdarma tím, že se objednáš na úvodní schůzku se mnou.