Mnoho z nás touží po krásném, trvalém a hlubokém partnerském vztahu, který naplní náš život láskou a radostí. Pokud jsi sama, možná si říkáš „Už nechci být single! Ale jak si přitáhnout toho pravého partnera? Jak takový zdravý vztah vůbec vypadá?

Já jsem byla dlouho single, partnerské vztahy pro mě nebyly dřív příliš důležité… až se to jednou zlomilo. Pak to šlo ráz na ráz. Navzdory lockdownu, osobní krizi a předchozímu neúspěchu na seznamkách, se mi během několika měsíců podařilo přitáhnout si toho pravého partnera a začít skvělý vztah, který trvá dodnes. 

Jak se mi to podařilo? Co jsem pro to udělala? Pojďme se podívat na tipy založené na mé vlastní zkušenosti.

Už nechceš být single, ale ani nevíš, jak vypadá zdravý partnerský vztah?

Možná kolem sebe vidíš plno zamilovaných párů. Všichni vypadají spokojeně a společně překonávají potíže. Třeba to znáš, ale možná tvé vztahy byly spíš toxické. Jak je to možné? Co je pod pokličkou spokojeného vztahu s tím pravým partnerem? 

  • Základna zdravého vztahu je vzájemná důvěra a respekt. Partneři si věří, cítí se bezpečně a uvolněně ve společnosti toho druhého. Respektují své názory, hodnoty a potřeby bez snahy se měnit nebo ovládat.
  • Otevřená, upřímná a respektující komunikace je jeho klíčem. Partneři si naslouchají a sdílejí své pocity, myšlenky a potřeby. Společně řeší problémy, místo aby je potlačovali nebo ignorovali.
  • Podporuje nezávislost, individualitu a osobní růst partnerů. Každý má své zájmy, kariéru a vlastní život. Nepropadají závislosti na druhém a respektují prostor a čas, který každý potřebuje pro sebe. Společně budují rovnocenné partnerství.
  • Zdravý vztah je založený na vzájemné podpoře a empatii. Partneři se umí vcítit se do pocitů druhého a pomoci si v těžkých chvílích. Podporují se v osobním růstu a snaze dosáhnout svých cílů.
  • Konflikty jsou jeho přirozenou součástí. Partneři je řeší s respektem a snahou najít řešení. Nepoužívají destruktivní taktiky, jako je kritizování, ponižování nebo pasivně-agresivní chování.
  • Zahrnuje intimitu a fyzickou blízkost. Partneři si navzájem vyjadřují náklonnost a dávají najevo své city. Intimita je vždy založena na dobrovolnosti a vzájemné shodě.
  • Zdravý vztah je plný radosti, zábavy a smíchu. Partneři tráví společně čas s radostí a mají společné zážitky. Se smíchem a lehkostí udržují pozitivní atmosféru.

Není to jen o tom, že už nechceš být single a přitáhnout si toho pravého partnera, ale zdravý vztah vyžaduje práci, úsilí a kompromisy. Každý vztah je unikátní a má svou dynamiku, ale láska, respekt, podpora a komunikace jsou jsou vždy klíčové pro jeho dlouhodobost.

Nechceš být single? Jak si přitáhnout toho pravého partnera?

Tipy, jak si přitáhnout toho pravého partnera a konečně nebýt single

Plno lidi okolo třicítky řeší to, že jejich kamarádi se vdávají, žení a zakládají rodiny a oni sami pořád nic… Nechtějí být single, ale jsou… a rodina na ně často ještě tlačí. Někdy svou frustraci sdílí nahlas, jindy jsou potichu nebo se dokonce tváří, že se jich to netýká. Ze zkušenosti s klienty vidím, že je to ožehavé téma i pro opravdové tvrďačky a tvrďáky.

Pojďme se podívat na několik klíčových kroků, jak si přitáhnout toho pravého partnera.

1. Nechceš být single? Začni sama u sebe

Než začneš hledat lásku a radost u jiných lidí a přitáhneš si toho pravého partnera, zaměř se nejdřív na sebe. Poznej lépe sama sebe, své silné stránky i nedostatky. Nemusíš být bezchybná, aby tě měl někdo rád. Zkus pochopit, co opravdu chceš, jaké jsou tvé hodnoty a co dělá šťastnou. Raduj se ze svého života a užívej si svou vlastní společnost i svých přátel. Dělej to, co tě baví a naplňuje. Když budeš žít plnohodnotný a spokojený život, budeš na ostatní působit jako magnet.

2. Pouč se ze svých minulých vztahů

Když jsi single, podívej se na své předchozí vztahy a na to, jestli se v nich neopakovaly nějaké negativní vzorce. Možná tě drží zpět zklamání nebo bolestná zrada, které ti brání otevřít se novým zkušenostem. Odpusť sama sobě i svým bývalým partnerům a zbav se tak emoční zátěže. Než si přitáhneš toho pravého partnera, pouč se z každého vztahu o tom, co fungovalo a co nefungovalo, co opakovat a neopakovat. 

3. Chceš si přitáhnout toho pravého partnera? Definuj si, koho hledáš

Než se pustíš do hledání, udělej si na základě svých zkušenosti jasnou představu, co od nového vztahu očekáváš. Jaké vlastnosti tvůj partner má a nesmí mít? Přemýšlej o hodnotách, zájmech a životním stylu, které jsou pro tebe důležité. Buď zároveň trochu realistka a přijmi, že dokonalý partner bez vad není. Co se ti v minulosti líbilo a co naopak vedlo k rozchodu? Jaké nedostatky jsi ochotná přijmout a jaké ne? To ti pomůže se zaměřit na ty, kteří do tvého života skutečně pasují, a rychleji vyselektuješ ty, kteří ne.

4. Věř si a buď sama sebou

využij čas, kdy jsi single a zapracuj na svém sebevědomí a sebedůvěře. Uvědom si, že jsi jedinečná a máš ve vztahu co nabídnout. Když budeš umět milovat a respektovat sama sebe, budeš mnohem lépe lásku přijímat i od ostatních. Když budeš navíc i sama sebou, přitáhneš si do života ty lidi, kteří si tě budou vážit takové, jaká skutečně jsi. Nepředstírej, že jsi jiná, abys zaujala. 

5. Neboj se selhání a buď otevřená novým zkušenostem

Hledání partnera je plné učení a osobního růstu. Pojmi to jako příležitost k poznání nových lidí i sama sebe. Možná ještě budeš muset projít několika vztahy a desítkami rande, než si přitáhneš toho pravého partnera. Každá zkušenost posouvá k němu blíž a pomáhá ti potvrdit, co chceš a co nechceš. Pamatuj, že strachu ze selhání i odmítnutí dokážeš čelit a můžeš se naučit ho ovládat. Co horšího se může stát než, že budeš dál single?

6. Ten pravý partner čeká tam venku, vyhledávej proto nové příležitosti a buď trpělivá

Nezůstávej jen doma a ve své komfortní zóně. Tam sis dosud toho pravého partnera nepřitáhla, takže na tebe nejspíš čeká za jejími hranicemi. Jdi mezi lidi, navazuj nová přátelství a buď otevřená novému. Hledej, ale nebuď zoufalá. Vyzkoušej nové aktivity, kurzy, workshopy a navštiv místa, kam chodí lidé s podobnými zájmy. Vyzkoušet můžeš i online seznamování, kde potkáš lidi, které bys jinak nepotkala. Buď ale vybíravá a neztrácej čas s těmi, co neodpovídají tvé definici pravého partnera. Nejspíš to bude chvíli trvat, ale to je v pořádku. Nezoufej, pokud se ti to nepovede hned. Kvalitní vztah si zaslouží trpělivost, odvahu a prostor pro přirozený vývoj.

7. Už nejsi single? Nauč se na vztahu pracovat a otevřeně komunikovat

Mluv otevřeně a upřímně o svých pocitech, myšlenkách a potřebách a také empaticky naslouchej svému partnerovi. Nesnaž se ho měnit, místo toho ho podporuj a snaž se mu porozumět. Respektuj a ochraňuj své hranice stejně jako hranice svého partnera i celého vztahu. To vám umožní udržet si nezávislost a současně budovat blízký a intimní vztah. Pokud si navíc stanovíte jasná pravidla už na začátku, sníží se riziko nedorozumění a konfliktů v budoucnu. A když nastanou, řešte je společně. Žádný vztah není bez problémů, ale rozdíl mezi dobrým a špatným vztahem je to, jak je společně dokážete překonat.

Jak ti koučink pomůže přitáhnout si toho pravého partnera

Jak ti koučink pomůže si přitáhnout toho pravého partnera a nebýt konečně single?

Nalézt hodnotný a trvalý vztah není snadné. Čím jsme starší a zkušenější, tím spíš jsme už prošli několika zklamáními, víme, co chceme, a nesmíříme se s kompromisem. Pokud ale nechceš být single a chceš si přitáhnout toho pravého partnera, začni sama u sebe.

Když budeš v pohodě sama se sebou, pravděpodobně potkáš někoho, kdo bude taky v pohodě. Pokud v pohodě nebudeš, přitáhneš si někoho podobného. Proto je potřeba být při seznamování autentická, věřit si a nebát se nových zkušeností i občasnému zklamání. Dej na svou intuici a zároveň porozuj některé „red flags“, které ti pomůžou dát od nevhodného protějšku včas ruce pryč.

Pokud si nejsi jistá, jak na to, nebo bys ráda mou podporu a vedení, napiš mi a domluv si se mnou úvodní schůzku zdarma. Ráda s tebou zpracuji tvé minulé zkušenosti, vydefinujeme ideálního partnera a budu tě motivovat při jeho hledání. Nemůžu ti garantovat, jak dlouho to potrvá, než nebudeš single, ale rozhodně si zažiješ tolik randění jako dosud ne.

Neočekávej ale dokonalý vztah jako z pohádky, která obvykle končí seznámením a větou „žili byli, dokud neumřeli“. Po seznámení teprve začíná ta skutečná práce a seberozvoj. Abychom měli respektující, milující a autentický vztah, musíme být respektující, milující a autentické i my samy… a ještě k tomu umět ve vztahu zdravě fungovat.

Může to sice chvíli trvat, ale stojí to za to. Neboj se proto vyjít ze své komfortní zóny! Skvělý vztah čeká tam někde venku, tak mu dej šanci proniknout ve správný čas do tvého života.  

O mně

Jmenuji se Denisa a jako celostní koučka provádím ženy k jejich skutečné autenticitě, zdravé sebehodnotě a životnímu poslání.

Věřím, že život není od toho, abychom ho přežili, ale abychom ho prožili. Důležité při tom podle mě je dostat všudypřítomný stres pod kontrolu dřív, než začne kontrolovat nás.

Začít můžeš hned a zdarma tím, že si domluvíš svou úvodní schůzku.